ETTC ZADAR 2025. Hrvatski stolnotenisači u osminu finala s prvog mjesta u skupini!

Hrvatski stolnotenisači pobijedili su Austriju s 3-1 i s maksimalnim učinkom izborili osminu finala na Europskom ekipnom prvenstvu u Zadru.

Ponovno je dvije pobjede izborio prvi igrač reprezentacije Tomislav Pucar, koji ovo prvenstvo igra na vrlo visokoj razini, dok je u sjajnom dvoboju protiv Andreasa Levenka jednu pobjedu Hrvatskoj donio Ivor Ban.

Svi smo dobro igrali mislim, a meni je mislim vjetar u leđa dao Pucar sa svojom drugom pobjedom. Zato sam dobro krenuo u prvom setu. U drugom mi je setu malo pala igra, Levenko je malo nešto izmijenio u svojoj igri, ali sam se uspio „pronaći”. Držao sam si glavu, kako se veli, do zadnjeg trenutka. To sam samom sebi tako rekao, obećao prije meča. Pogotovo zato je mi je ovo debi u reprezentaciji, u ekipnom dijelu. Imam dana kada se to tako baš i ne završi, hvala Bogu pa takav nije bio i ovaj dan, ispričao je nakon pobjede Ban.

Tomislav Pucar je, kao i protiv Moldavije, izborio dvije pobjede za reprezentaciju.

– Kao i dan ranije, nije bilo lagano. Bili smo u par situacija u nezgodnoj poziciji. Moj prvi meč, u kojem sam bio favorit, je svejedno ušao u peti set. Uspio sam ipak pobijediti, ne baš lako jer Kolodziejczyk ima specifičnu igru. Moglo je to završiti i puno drukčije, mogli su oni dobiti 3-0, srećom po nas, nije, zaključio je sjajnu večer za hrvatski stolni tenis Pucar.

Ždrijeb osmine finala bit će u utorak navečer, nakon što budu odigrane sve preostale utakmice po skupinama.

Hrvatska – Austrija 3:1

Andrej GaćinaRobert Gardos 1:3 (9-11, 9-11, 11-4, 9-11)

Tomislav Pucar – Maciej Kolodziejczyk 3:2 (11-4, 6-11, 11-8, 6-11, 11-7)

Ivor Ban – Andreas Levenko 3:2 (11-8, 7-11, 8-11, 11-9, 11-6)

Tomislav Pucar – Robert Gardos 3:1 (11-2, 8-11, 11-4, 11-7)

 

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...