KAKAV BEZOBRAZLUK! Uoči Božića od dvorišta iza crkve Srce Isusovo napravili pravi deponij
Marina Vlakić
Nevjerojatan prizor iza crkve presvetog Srca Isusova pred sam Božić – gomile smeća i kartonskih kutija punih raznog otpada, natrpane po kontejnerima i pobacane uokolo, pa čak i daske bačene kraj kontejnera.
Ni blagdani, ni apeli Čistoće, a prije svega ljudskost, neke ne sprječavaju da otpad odlažu doista bilo gdje, ne gledajući da su drugima pred nosom i ispod same crkve napravili ovakvo ruglo.
Dok smo fotografirali ovo smeće prišao nam je jedan stanar koji kaže kako je i njima neugodno zbog ovoga, osobito ljeti kada je smrad neizdrživ. Napominje kako neki Zadrani smeće ovdje dovoze čak i automobilima, najčešće noću, te ga samo iz auta izbace van.
No ima, kaže, i stanara iz njihovih zgrada koji oko kontejnera bacaju svakojaki otpad, čak i krupan namještaj, ali nitko im se ne usudi prigovoriti jer će doći do svađe.
Za kraj nam još kaže kako se nadaju da će Čistoća i ovdje postaviti kamere pa da će se “vidjelti tko su ti neljudi koji ovo rade”.
Podsjetimo, ovih smo dana sličan deponj uslikali i pokraj zgrade Županijskog suda na Poluotoku, a direktor Čistoće, Ivan John Krstičević, o tome nam je rekao:
– Na ovo mjesto uvodimo kamere kako bismo snimili nesavjesne građane, a snimke će biti dokaz za postupanje prema njima. To je već dogovoreno s Gradom Zadrom, pa se nadam da ćemo ovakvim prizorima, kao ovome pokraj suda, konačno stati na kraj, poručio je Krstičević.