PORAŽAVAJUĆI PODACI Čak 6.500 zadarskih umirovljenika prima mirovinu manju od 470 eura

Mnogim zadarskim umirovljenicima pomogla je naknada koju je počeo isplaćivati Grad Zadar, što je bio jedan od uvjeta stranke DOMiNO.

Predsjednik županijske organizacije, gradski vijećnik Damir Biloglav najavljuje još jednu pozitivnu vijest – rebalansom proračuna naknade bi mogle biti povećane:

Pažljivo pratimo ispunjava li gradsko rukovodstvo naše uvjete iz pregovora uoči usvajanja proračuna. Dodatak za umirovljenike već je isplaćen i  s time se nastavlja. No, moramo korigirati iznos, vjerojatno rebalansom proračuna, kako bismo ga povećali s obzirom da je povećan i proračun. Stoga bi trebalo povećati i dio sredstava namijenjenih dodacima za umirovljenike. S druge strane, sada imamo jasniju situaciju o tome tko sve koristi ovu mjeru jer ima i onih koji je neće koristiti, poput umirovljenika  koji su živjeli u inozemstvu i imaju velike mirovine, kaže Biloglav.

Dodaje kako će sada zbrojiti učinak isplate ovih prvih dodataka kako bi dobili bolji uvid u stanje na terenu:

Raspolažemo s podacima da oko 6.500 umirovljenika u gradu Zadru prima mirovinu manju od 470 eura. Ukoliko se ubuduće odazove manji broj njih, proporcionalno tome porast će i dodatak onima koji su se odazvali, najavljuje Biloglav.

Podsjetimo, Grad Zadar izvijestio je kako pravo na mjesečnu naknadu ostvaruju korisnici nacionalne naknade za starije osobe te umirovljenici s mirovinom nižom od 470 eura, njih 3595 na području Grada Zadra.  Stoga iz Upravnog odjela za socijalnu skrb i zdravstvo umirovljenike pozivaju da iskoriste pravo na naknadu i prijave se u poslovnice FINA-e do 19. siječnja 2026. godine kako bi dobili naknadu za posljednja tri mjeseca u 2025. godini.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...