LONDON Hrvatski stolnotenisači i stolnotenisačice pobjedama otvorili Svjetsko prvenstvo

Hrvatski stolnotenisači i stolnotenisačice pobjedama su otvorili ekipno Svjetsko prvenstvo u Londonu, opravdavši ulogu favorita u uvodnim susretima.

Muška reprezentacija slavila je protiv Luksemburga s 3:1, iako dvoboj nije počeo prema planu. Kojić je u prvom meču poražen od Van Dessela (1:3), no vrlo brzo uslijedio je odgovor. Pucar je izjednačio svladavši njihovog najboljeg igrača Mladenovića (3:1), a potom su naši reprezentativci preuzeli potpunu kontrolu. Gaćina je uvjerljivo nadigrao Sahra (3:0), dok je Pucar za kraj potvrdio pobjedu sigurnim nastupom protiv Van Dessela (3:0).

U sljedećem kolu, u srijedu 29. travnja u 18:00, hrvatske stolnotenisače očekuje dvoboj sa Srbijom, dok će grupnu fazu zaključiti susretom protiv Katara dan kasnije u istom terminu. Srbija je u 1. kolu svladala Katar s 3:0. Hrvatska reprezentacija slovi kao favorit skupine, a prvo mjesto izravno vodi među 32 najbolje reprezentacije svijeta. Uz pobjednike skupina, prolaz će izboriti i šest najboljih drugoplasiranih, dok će dodatnih osam drugoplasiranih igrati doigravanje za preostala četiri mjesta.

Ženska reprezentacija imala je lakši posao na startu natjecanja. Hrvatska je s uvjerljivih 3:0 svladala Argentinu, uz samo jedan izgubljeni set u cijelom susretu. Arapović je otvorila pobjedom protiv Codine (3:1), Rakovac je bila sigurna protiv Arguelles (3:0), a Malobabić je zaključila meč protiv Marcial (3:0).

Nakon dana odmora, slijedi zahtjevniji dio natjecanja. Hrvatice će 30. travnja u 11:00 igrati protiv Italije, dok će grupnu fazu zaključiti dvobojem s Turskom 1. svibnja u 13:30. Posebno zanimljiv bit će susret s Italijom, protiv koje su naše igračice slavile na Europskom prvenstvu u Zadru nakon velike borbe u pet mečeva, u dvoboju koji je trajao više od tri sata. Talijanke su u prvom kolu bile uvjerljive protiv Turske (3:0).

Luksemburg – Hrvatska 1:3

Van Dessel – Kojić 3:1 (-10, 8, 8, 8)
Mladenović – Pucar 1:3 (-7, 9, -10, -5)
Sahr – Gaćina 0:3 (-4, -9, -3)
Van Dessel – Pucar 0:3 (-4, -6, -8)

Hrvatska – Argentina 3:0

Arapović – Codina 3:1 (-8, 9, 5, 5)
Rakovac – Arguelles 3:0 (10, 8, 2)
Malobabić – Marcial 3:0 (3, 11, 5)

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...