TUŽNA VIJEST Napustio nas je Drveni, dobri duh našega grada
Jučer nas je u 67. godini života zauvijek napustio naš sugrađanin Mirko Novaković – Drveni, poznato lice grada, čovjek koji je zračio dobrotom, pristupačnošću i vedrinom – uvijek spreman pomoći svakome, a da nikada nije ništa tražio za sebe.
Kao takvog sjećaju ga se i njegovi suborci iz 112. brigade kada je tijekom Domovinskog rata sve vojne zadaće izvršavao nesebično, herojski i svjedočio tako svoje veliko domoljublje.
Nakon svršetka rata nije se nikad gurao u prve redove, niti je ikada za sebe tražio bilo kakve povlastice. Dao je cijelog sebe u obrani domovine, a ostaje jedino pitanje da li mu je ovo društvo adekvatno vratilo za sve ono što je on učinio za života.
Mirko Novaković-Drveni bio je jedan od onih koje smo svakodnevno viđali na ulicama našega grada ili na mostu, jedan od onih koje smo od milja zvali legendama, dobrim duhom grada, čovjek koji je svojom osobnošću činio ovaj grad onim što on uistinu jeste. Zato, odlaskom ljudi poput Drvenog, kao da je zauvijek otrgnut dio našeg urbanog identiteta kojega čine mali, a zapravo veliki ljudi, njihova lica i njihova djela.
Dragi Mirko, počivao u miru Božjem i neka ti je laka tvoja hrvatska zemlja.