JE LI PROPAO AMERIKANAC? Odužilo se s novim centrom – KK Zadar već gleda prema drugim opcijama!

Nije tajna da trener KK Zadar, Stipe Modrić i direktor Roko Jurlina, već tjednima češljaju tržište u potrazi za kapitalcem pod košem. Nekoliko imena bilo je u bilježnici, razgovaralo se s centrima s europskim iskustvom, ali jedna je opcija u međuvremenu dobila apsolutni prioritet.

Zadar želi Amerikanca na poziciji petice. I to ne bilo kakvog. Traži se iskusan igrač koji bi donio ono što je u rosteru trenutačno najdeficitarnije, atleticizam, skok i konstantan pritisak na obruč.

Sve je, činilo se, bilo spremno za završni čin. Navijači su već očekivali službenu objavu, a prema projekcijama posao je trebao biti zaključen bez većih komplikacija.

Ali, onda stop!

U KK Zadar se pojavio dobro poznati ljetni scenarij. Prema izvoru bliskom Klubu transfer je zapeo upravo kada je izgledalo da je najbliže realizaciji. Naime, svaka stavka ugovora i dinamika isplate pažljivo se važu. Zadar svoj proračun ne može rastezati unedogled, dok druga strana (agent) pokušava izvući maksimum iz pregovora.

I tako se posao koji je trebao biti formalnost pretvorio u malu partiju šaha.

No, u Zadru ne žele staviti sve karte na jednu opciju.

Uz Amerikanca, na radaru su još nekoliko igrača iz regije koji mogu odgovoriti zahtjevima pozicije petice. Radi se o centrima koji poznaju europsku, posebno regionalnu košarku i predstavljaju realne alternative u slučaju da pregovori s Amerikancem ne završe dogovorom.

Jedno je sigurno, u KK Zadar žele zatvoriti pitanje centra što prije. Amerikanac je i dalje prvi izbor, ali Klub već ima spreman plan B. Na Višnjiku zato još nema šampanjca. Samo kalkulatori, telefoni i još nekoliko krugova pregovora.

Zdravi i veseli bili!

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...
05 LIBURNIJA