NOVA ZLATA Atelj Zagrad ponovo osvaja New York
OPG Atelj Zagrad
Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Atelj Zagrad, sa svojim brendom AZ pridružilo se ovogodišnjim osvajačima zlatne medalje na najprestižnijem svjetskom natjecanju u kvaliteti maslinovih ulja New York International Olive Oil Competition 2026. i to u kategoriji ekoloških ekstra djevičanskih maslinovih ulja.
Tek sada potpuno shvaćam onu staru izreku da je teže obraniti nego osvojiti… i zato će nam ovogodišnje zlato zauvijek ostati u posebnom sjećanju rekao nam je Krešimir Atelj, osnivač OPG-a Atelj Zagrad.
Uvijek sam mislio da je sve najteže prvi puta, a svaki sljedeći da je lakše, ali nakon ovogodišnjeg iskustva vjerujem da je drugi puta zapravo najteže.
Prošlogodišnji debitantski nastup i osvojeno zlato dalo nam je potvrdu s najviše razine u ono što oduvijek vjerujemo, a to je da znamo uzgojiti vrhunski plod masline i od njega dobiti isto takvo ulje.
Osim zadovoljstva i ponosa ta medalja postala je i ljestvica i izazov u isto vrijeme, jer zlatna medalja možda se i može jednom dogoditi slučajno, ali iza dva puta u nizu mora stajati ozbiljan pristup i rad pogotovo u ekološkom uzgoju maslina koji prakticiramo i zato nam je ovogodišnje iščekivanje vijesti iz New Yorka bilo čak i teže nego protekle godine.
Osim tog osobnog izazova i satisfakcije sretni smo i ponosni što je i naše ekološko ekstra djevičansko maslinovo ulje AZ jedna od kockica mozaika hrvatskih ulja koja i na današnji dan našu domovinu drže na prvom mjestu ukupnog poretka najznačajnijeg svjetskog maslinarskog natjecanja NYIOOC 2026.
Jer Dalmacija i Istra baš to i jesu, mozaik velikih i malih proizvođača, entuzijasta i profesionalaca sa zajedničkom željom da Hrvatska postane sinonim za maslinovo ulje najviše kvalitete.
I zato svim hrvatskim kolegama čestitke na dosada osvojenim medaljama, dok s nestrpljenjem i najljepšim željama očekujemo nove vijesti iz Sjedinjenih Američkih Država.