NESTABILNO VRIJEME Pljuskovi s grmljavinom moguća čak i tuča, umjereno do jako jugo

U petak na istoku Hrvatske promjenjivo. Kiše će biti ujutro, te u drugom dijelu dana, često u obliku pljuskova praćenih grmljavinom, koji lokalno mogu biti izraženi. Vjetar umjeren južni i jugozapadni, uz pljuskove prolazno jak. Temperatura ujutro oko 10 °C, poslijepodne od 19 do 22 °C.

Nestabilno i u središnjoj Hrvatskoj. Kiše i grmljavine bit će u noći i ujutro, zatim poslijepodne i osobito navečer. Vjetar umjeren jugozapadni, uz pljuskove i jak. Najviša dnevna temperatura oko 19 °C, a najniža jutarnja oko 9 °C.

Na zapadu promjenjivo pa i pretežno oblačno. Izraženi pljuskovi s grmljavinom najvjerojatniji su od sredine dana, posebice navečer. Puhat će umjeren jugozapadni vjetar, na moru prolazno i jak. Temperatura zraka danju najviša većinom od 14 do 19 °C, a ujutro najniža od 6 °C u gorju do 13 °C na otocima.

U Dalmaciji vrlo nestabilno, pri čemu će pljuskovi s grmljavinom biti češći u njezinoj unutrašnjosti. Moguće je nevrijeme, čak i tuča, osobito u noći i ujutro te ponovno prema kraju dana. Puhat će umjereno i jako jugo i južni vjetar. Najniža jutarnja temperatura zraka oko 14 °C, u unutrašnjosti oko 8 °C, a najviša dnevna između 18 i 22 °C.

Na jugu Hrvatske već ujutro može biti ponekog pljuska s grmljavinom, no glavnina će vjerojatno biti prema kraju dana, kada je i najveća vjerojatnost i nevremena. Jugo umjereno i jako pa more umjereno valovito i valovito. Temperatura zraka danju najviša oko 20 °C, a ujutro najniža 12 do 16 °C. I dalje nestabilno svježi dani.

U subotu na kopnu oblačno, kišovito i manje toplo. Zapuhat će sjeverozapadni vjetar, koji će u nedjelju na istoku biti vrlo jak. Jačanje vjetra pratit će prestanak kiše i djelomično razvedravanje. U ponedjeljak djelomice sunčano, ne i posvuda stabilno, ali ipak malo toplije.

U subotu na Jadranu česta i ponegdje obilna kiša te izraženi pljuskovi i grmljavina. Jako i olujno jugo i jugozapadni vjetar naglo će okrenuti na sjeverozapadni. Umjerenom jačinom puhat će povremeno i idućih dana kada će biti toplije, sunčanije, ali ne i posve stabilno, prognozirala je za HRT Tomislava Hojsak, dipl. ing. iz DHMZ-a.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...