Zadrani pali na Višnjiku

Košarkaši Zadra upisali su drugi uzastopni poraz, ovog puta pred oko 4000 gledatelja na Višnjiku. Bolja je bila slovenska Olimpija, rezultatom 66:78.

Nisu Zadrani loše krenuli u utakmicu, a najbolji u redovima domaće momčadi u prvoj četvrtini bio je Travis. Iako su gosti pred sam kraj prve četvrtine imali prednost od 6 razlike, najprije Batur, a potom i Delaš sa zvukom sirene, smanjli su na minimalni zaostatak. U drugoj četvrtini gosti su gradili prednost, da bi u 18. minuti došli do značajnijeg vodstva, 32:41.  Nazorovi igrači su se ipak probudili do kraja prvog poluvremena pa su serijom 7:0 smanjili zaostatak na 39:41.

Drugo poluvrijeme gosti su bolje otvorili pa su se tako opet odlijepili serijom 0:6. Zadrani su svoj prvi, od svega devet koševa u trećoj četvrtini, postigli tek nakon dvije minute. Nakon 30 minuta igre gosti su imali velikih plus 13, 48:61. Iako su u dva navrata domaći igrači smanjili zaostatak, bolja igra goste je ipak dovela do zaslužene pobjede.

Jedini koji je večeras bio na razini je Travis, koji je zabio 18 koševa uz 8 skokova, a Kaštropil je dodao 11 poena uz 7 skokova. Treba istaknuti i loše izdanje Vrbanca, koji je zabio 9 poena uz šut iz igre 2/12.

Zadru slijede tri jako teške utakmice i to sve na gostovanjima. Prvo idu kod Cibone, pa Cedevite, a zatim u Široki.

KK Zadar – Union Olimpija 66-78 (25-26, 14-15, 9-20, 18-17)

KK Zadar: Mikulić, Allen 2, Ivanov 2, Travis 18, Kaštropil 11, Delaš 8, Ramljak 1, Brkić 6, Krasić 7, Batur 2, Vrbanc 9 (2/12 šut iz igre), Prostran.

Union Olimpija: Waters 6, Rupnik, Prepelič 12, Blažič 13, Rannikko 2, Salin 4, Murič, Baynes 11, Bubnić 2, Page 16, Močnik, Omić 12.