Jure Zubčić predao kandidaturu za predsjednika SDP-a Zadarske županije: “Brine me stanje kolektivne apatije”

Županijski vijećnik Jure Zubčić (SDP) danas je predao kandidaturu za predsjednika SDP-a Zadarske županije.

– Vremena ispred nas su vremena odlučnosti. Odlučnosti za predlaganje odvažnih i progresivnih politika, ali jednako tako vremena odlučnosti u prokazivanju netransparentnog trošenja javnog novca. Vrijeme je povratka politike na ulicu među građane. Vrijeme je da se uzdrmaju neke političke mjere koje smo prestali kritički ispitivati, a nisu donosile željene rezultate.Vrijeme je jasnog i glasnog, ali prije svega pristojnog artikuliranja nagomilanih problema u našoj županiji. Promatrajući naše društvo najviše me brine stanje kolektivne apatije u koju smo upali. Vjerujemo da se ništa ne može promijeniti, a može se i mora se moći. Vjerujemo da naše društvo ne može prosperirati, a može i mora. I zato smatram da je vrijeme vraćanja nade u bolje sutra. Ali ne nade koja je sama sebi svrha, već nade koja je utemeljena u stavu i borbi, napisao je.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...