Zadar slavio na Gripama, navijači im zapjevali ‘Večeras je naša fešta!’

U prekrasnom ambijentu krcatih splitskih Gripa pred 2700 gledatelja, od čega 400 gostujućih, košarkaši Zadra pobijedili su Split rezultatom 76:85 (16:24, 30:18, 13:16, 15:27) u prvoj finalnoj utakmici play-offa HT Premijer lige , te su tako poveli s 1-0 u seriji koja se igra na tri pobjede. Drugi finalni susret igra se vec u četvrtak 1. lipnja također na Gripama, od 20 sati.

Energični Splićani su bile otvorili utakmicu, u petoj minuti poveli su sa 14-7, ali igrači Danijela Jusupa nošeni podrškom svojih navijača rade seriju 2-17 i prvu červrtinu rješavaju u svoju korist (16:24).

Kontrolirali su Zadrani susret do 17. minute i vodili s 33:37, ali igrači domaćeg trenera Srđana Subotića se ne predaju, na krilima Shannona Shortera rade seriju 8-0 i dolaze u vodstvo 41:37 u 18. minuti. Na veliki odmor Split odlazi s prednošću 46:42.

Na otvaranju drugog poluvremena Split je poveo s 49:44, Zadar ne posustaje i opet vodi u 23. minuti 49:50. Do kraje treće dionice obje momčadi su se smjenjivale u vodstvu, a u posljednju četvrtinu ušlo se s rezultatom 59:58 za Split.

Tricom Darija Drežnjaka u 33. minuti, Zadar prelazi u vodstvo 61:63, Marko Ramljak u sljedećem napadu poentira za 61:65, slobodnim bacanjima Karla Žganeca u 34. minuti 63:68, opet Žganec za tricu i ludnica je u dvorani za vodstvo Jusupovih momaka u 35.minuti 63-71. Dodatni šlag na tortu stavlja Ramljak koji poentira 63:73. Delirij! Arijan Lakić tricom dovodi Zadrane u najveću prednost na utakmici 63:76 na nepune tri minute prije kraja. Do kraja Zadrani su samo rutinsko odradili posao, navijači su im zapjevali “Večeras je na fešta..”

Najbolji kod Zadra bio je Luka Božic sa 22 koša, 6 skokova 4 asistencije, 17 poena je ubacio Karlo Žganec uz 13 skokova i 4 asistencije, Dario Drežnjak je postigao 16 koševa uz 8 skokova. Kod Splita Shannon Shorter je ubacio 15 poena, imao 7 skokova i 4 asistencije.

Trener Zadra Danijel Jusup:

– Odigrali smo dobro u obrani i napravili dobar pritisak na ‘pick and rollu’, na kraju smo pogodili nekoliko šuteva iz unutarnje igre i to nam se vratilo. Čestitam mojim igračima na pobjedi, sada se moramo malo odmoriti, jer vec u četvrtak je nova utakmica. Sve utakmice bit će ovakve, tu nijanse odlučuju.

Srđan Subotić trener Splita:

– Dosta smo se mučili u napadu, nismo pogodili neke otvorene šuteve. Idemo se pripremiti za drugu utakmicu i vidjeti kako možemo bolje napadati, kako bi bolje iskoristili rupe u zadarskoj obrani. Atmosfera u dvorani je bila prekrasna s obje strane.