KONTROLA PROMETA Policija otkrila 179 prekršaja, najviše zbog prekoračenja brzine

Policija je i proteklog vikenda na zadarskim prometnicama provodila pojačani nadzor prometa, a u akciju je bio uključen maksimalno raspoloživi broj policijskih službenika, kao i svi raspoloživi uređaji i oprema koja se koristi u nadzoru i kontroli prometa: uređaji za utvrđivanje stupnja alkoholiziranosti, uređaji za nadzor brzine, testeri za droge i dr.
Policijski službenici Policijske uprave zadarske, od 29. do 31. kolovoza 2025. godine, kontrolirali su ukupno 871 vozila i vozača, kod kojih je utvrđeno 179 prekršaja od kojih izdvajamo:
-9 prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola,
-25 prekršaja prekoračenja dopuštene brzine kretanja
-19 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa
-3 prekršaja korištenja mobitela za vrijeme vožnje
-5 zbog nekorištenja zaštitne kacige
-9 prekršaja zbog vožnje zaustavnom/pretjecajnom trakom na autocesti
-3 prekršaja zbog upravljanja vozilom prije stjecanje prava na upravljanje
Policija je tijekom postupanja iz prometa isključila 17 vozača i 5 vozila.
Najveća izmjerena koncentracija alkohola je 1,51 promila kod vozača osobnog automobila (ZD), koji je 31. kolovoza oko ponoći u Biogradu izazvao prometnu nesreću, oštećenje parkiranog vozila.
Vozač u dobi od 38 godine je smješten u prostorijama policije. Nakon prekršajne obrade, zbog počinjenih prekršaja izdan mu je prekršajni nalog uz novčanu kaznu u iznosu od 1320 eura te zaštitnu mjeru zabrane upravljanja u trajanju od tri mjeseca.
Dogodile su se 22 prometne nesreće u kojima su dvije osobe smrtno stradale, jedna osoba je teže ozlijeđena, a četiri osobe su zadobile lake tjelesne ozljede.
I nadalje sve sudionike u prometu pozivamo na povećan oprez i poštivanje temeljnih odredbi Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kako bi se izbjegle neželjene posljedice i održalo povoljno stanje sigurnosti na našim prometnicama, stoji na PU zadaraska.