U ZADARSKOM TONU Hrvatske hrvačice na pijesku otputovale po svjetsku slavu

Hrvatska ženska reprezentacija u hrvanju na pijesku ovih je dana otputovala u Grčku, gdje će od 25. do 27. rujna u gradu Katerini nastupiti na Svjetskom prvenstvu u kategorijama U17 i U20. Riječ je o natjecanju koje okuplja najbolje mlade hrvačice iz cijelog svijeta, a hrvatski tim će ondje braniti boje nacionalnog dresa i pokušati ostvariti što bolji plasman u konkurenciji koja iz godine u godinu postaje sve snažnija i zahtjevnija.

Reprezentaciju čine četiri natjecateljice koje su kroz dosadašnje nastupe i pripreme pokazale veliku kvalitetu i borbenost. U kategoriji U17 do 55 kilograma Hrvatsku predstavlja Mia Kovač, dok će u istoj dobnoj skupini, ali do 65 kilograma, nastupiti Emanuela Rados. U starijoj konkurenciji, kategoriji U20, nastupit će Laura Bogatić u kategoriji do 50 kilograma i Marijana Šumski u kategoriji do 70 kilograma. Svaka od njih u Grčku je ponijela bogato iskustvo iz ranijih nastupa, ali i veliku želju da se pokaže u najboljem svjetlu na jednom od najzahtjevnijih natjecanja u ovom sportu.

Reprezentaciju s klupe vodi trener HK Zadar, Vladimir Menčik, dugogodišnji stručnjak i znalac hrvanja, koji će svojim iskustvom i savjetima pomagati djevojkama tijekom cijelog prvenstva. Uz njega je u Grčku otputovao i sudac Marko Klarić, koji će sudjelovati u vođenju i nadgledanju samih borbi, što je dodatna potvrda povjerenja međunarodne federacije u hrvačke predstavnike iz RH.

Već sutra, u srijedu 24. rujna u 18 sati, na rasporedu je tehnička konferencija na kojoj će se definirati posljednji detalji vezani uz raspored i sustav natjecanja. Prve borbe kreću u četvrtak kada će na pijesak izaći natjecateljice u kategoriji U17, dok su u petak na programu dvoboji u konkurenciji U20. Bit će to prigoda da talentirane hrvatske predstavnice pokažu svoju spremnost, ali i da se okušaju protiv nekih od najboljih svjetskih mladih hrvačica.

Povratak reprezentacije predviđen je za subotu, 27. rujna u večernjim satima. Bez obzira na konačne rezultate, sam nastup na ovakvom svjetskom prvenstvu veliko je priznanje za HR hrvanje na pijesku i dodatni poticaj da se atraktivan sport, koji u sebi nosi spoj tradicije, snage i izdržljivosti, još snažnije razvija i – u našoj zemlji. Hrvatski tim u Grčkoj nastupit će s ponosom, svjestan da predstavlja cijelu državu, a svaka borba bit će prilika da se ostavi srce na pijesku i pokaže kako i male zemlje mogu imati velike sportašice u svijetu hrvanja.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...