ZADRU TREĆE MJESTO Jusup se opet žali: “Kada uđu igrači s klupe – izgubimo ritam!”

ZADAR – ŠIROKI 74:54 (16:9, 19:20, 15:14, 24:11).
SPLIT – Mala dvorana Gripe.
Gledatelja: 75
1. Kup Splita: Utakmica za 3. mjesto.
Suci: Leo Roglić, Dino Vukušić i Josip Strikić (svi iz Splita).
ZADAR: Kapusta (4) , Ramljak (7) , Klarica (10), Tišma (6), Žganec (3) , Torbarina (11) , Dundović (5,) Vraneš (8) , Mazalin (20) , Gulan, Bičić. Trener: Danijel Jusup
ŠIROKI: Galić (6), Zadro , Strong (13) , McCreary, Bilinovac (15), Radivojević, Miletić (6) , Vujanović (3) , Čović , Perković (11) . Trener: Marijan Bagarić
Košarkaši Zadra osvojili su treće mjesto na 1. Kupu Splita – nakon što svladali Široki rezultatom (74:54). Susret je odigran u Maloj dvorani Gripe pred 75 gledatelja.
U sparnoj atmosferi, nimalo ugodnoj za igrače, Zadrani su bolje otvorili susret, u 7. minuti imali su vodstvo 13:2. Prva četvrtina završena je prednošću igrača Danijela Jusupa 16:9. Dalmatinska momčad kontrolirala je igru, cijelo vrijeme bila u vodstvu. Hercegovačka klub uspijevao je zaprijetiti tek dalekometnim ubačajima za tri poena (5 u prvom poluvremenu). Zadar je na veliki odmor otišao s vodstvom 35:29.
Široki je došao na samo -3, 37:34, na otvaranju treće četvrtine, međutim, Zadrani su mirnom igrom u posljednjih 10 minuta ušli s vodstvom 50:43.
Zadar je imao velikih +19, 64:45 u 35. minuti, u jednom trenutku pred kraj susreta bilo je i +21, utakmica je bila riješena…
Turnir je treneru Danijelu Jusupu poslužio za uigravanje novih igrača, a momčadi se uskoro priključuju crnogorski šuter Vladimir Mihailović i američko krilo Jayden Martinez. Košarkaši Zadra odigrat će i posljednji pripremni turnir uoči početka nove sezone – Libertas Kup u Dubrovniku. Turnir se igra u dvorani “Gospino polje” u nedjelju 14., i ponedjeljak 15. rujna, a uz Zadar i domaćina Dubrovnik, nastupit će i ekipe Širokog te Alkara iz Sinja. Termini utakmica bit će poznati naknadno.
– Dobili smo utakmicu, to je bitno. Nastojao sam svima dati šansu, ali opet se pokazalo kada uđu igrači s klupe – onda izgubimo ritam. Poslije toga se teško vraćamo u utakmicu i to me brine. Brinu me i izgubljene lopte. Naučili smo nešto iz ove dvije utakmice te sada vidimo koje su nam slabosti, moramo se boriti i raditi dalje, rekao je trener Zadra, Danijel Jusup.