OVOG VIKENDA Proslave Gospe Loretske u Arbanasima i Gospe od Zečeva u Ninu

Zadarska nadbiskupija ovog se vikenda priprema za dvije velike marijanske svetkovine koje okupljaju brojne vjernike i čuvaju duboku povijesnu baštinu našeg kraja.

Gospa Loretska u Arbanasima (Nedjelja, 10. svibnja)

Ovogodišnja proslava u Arbanasima u znaku je velikog spomena 300. obljetnice dolaska Arbanasa u Zadar. Ova obljetnica ima iznimno vjersko, crkveno i društveno značenje, podsjećajući na pastirsku brigu zadarskog nadbiskupa Vicka Zmajevića koji je osobno sudjelovao u njihovu naseljavanju. Pod zaštitom Gospe Loretske, Arbanasi su kroz tri stoljeća sačuvali svoj identitet, vjeru i zajedništvo.

Središnje misno slavlje: U 18:00 sati u župnoj crkvi Gospe Loretske predvodi barski nadbiskup Rrok Gjonlleshaj.
Procesija: Nakon mise slijedi svečana procesija s Gospinim kipom kroz Arbanase.

Ostale mise: Tijekom dana mise su na rasporedu u 7:00, 9:00 i 10:30 sati.

Gospa od Zečeva u Ninu (Ponedjeljak, 11. svibnja)

Nin, kao središnje marijansko svetište Zadarske nadbiskupije i jedno od najstarijih u Hrvatskoj, slavi svoju zavjetnu svetkovinu.

Uočnica (Nedjelja, 10. svibnja): Sveta misa u župnoj crkvi sv. Anselma u 18:00 sati, nakon čega slijedi procesija.
Središnja proslava (Ponedjeljak, 11. svibnja)

11:00 sati: Misu i procesiju predvodi don Ante Sorić, generalni vikar Zadarske nadbiskupije.
18:00 sati: Svečano misno slavlje predvodi zadarski nadbiskup Milan Zgrablić, uz tradicionalnu procesiju s kipom Gospe od Zečeva kroz središte Nina.

Ostale mise na blagdan: 6:00, 7:30 i 9:00 sati.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...