WELCOME TASTE & BUY Promotivne ponude povodom Dana otvorenih vrata OPG-ova Zadarske županije

Turistička zajednica Zadarske županije i u 2026. godini nastavlja s provedbom projekta „Welcome Taste & Buy“, s ciljem promocije lokalnih proizvoda i jačanja vidljivosti obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava (OPG-ova) Zadarske županije.

U subotu, 11. travnja 2026. godine, od 10 do 16 sati održat će se Dan otvorenih vrata OPG-ova, tijekom kojeg će brojni proizvođači širom Zadarske županije otvoriti svoja vrata posjetiteljima. Događanje je promotivno-edukativnog karaktera, a poseban naglasak ove godine stavljen je na atraktivne promotivne degustacijske menije i posebne ponude, osmišljene upravo za ovu prigodu.

Posjetitelji će imati jedinstvenu priliku kušati autentične lokalne proizvode po sniženim cijenama, upoznati se s procesom proizvodnje te izravno podržati domaće proizvođače.

Izdvojene promotivne ponude:

-OPG Lolina vatrenica (Šopot/Benkovac)
Rižoto od šparoga uz čašu domaćeg vina ili soka od koprive – 9 €, uz degustaciju magarećeg mlijeka.
-OPG Zagorac (Polača)
Salata od šparoga i jaja, domaći kruh, čaša vina ili soka i fritule – 10 €.
-OPG Rozalinda Banić (Kraj, otok Pašman)
Mišancija, šparoge s jajima, ovčji sir, buđola, kobasice i vino – 10 €.
-Lički Sokol (Gračac)
Više promotivnih paketa degustacija – od rakija i džemova do kompletnih ličkih plata – od 7, 8 ili 16 €.
-OPG Katica Mušćet (Tkon)
Hobotnica na salatu i čaša vina – 7 € (uz degustaciju domaćih džemova).
-OPG Mate Gašpar (Gornje Ceranje)
Janjetina s ražnja s prilozima i čašom vina 35 €, janjetina s bižima i prilozi 18 € ili pršut i sir s čašom vina i prisnacem 12 € – sve po promotivnim cijenama.
-OPG Šinjorina smokva (Poljica)
Dalmatinski Šinjorina snack uz lozu, vino i desert – 19 €.
-OPG Barichevich 1853 (Jasenice/Maslenica)
Slanina, sir, medenjaci i pjenušava medovina – 25 €.
-OPG Žampera (Žman, Dugi otok)
Degustacija triju vrsta sira uz ulje vino – 8 €.
-OPG Moćun (Kali, otok Ugljan)
Kozice na bijelo s paštom – 12 € i marinirani inćuni – 10 €.
-OPG Matulić (Pašman)
Degustacije aceta i posebno iznenađenje – poklon za svakog posjetitelja.

Projekt „Welcome Taste & Buy“ usmjeren je na brendiranje proizvođača koji nude autentično iskustvo kroz kušaonice i izravnu prodaju, čime se dodatno obogaćuje turistička ponuda Zadarske županije.

“Pozivamo sve ljubitelje dobre hrane, domaćih proizvoda i autentičnih doživljaja da iskoriste ovu jedinstvenu priliku – kušajte, upoznajte i podržite najbolje od lokalne proizvodnje”, poručuju iz TZG Zadra.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...