KUD “Vicko Zmajević” priređuje svečanu skupštinu i smotru klapa

Kulturno-umjetnička udruga ”Vicko Zmajević“ Zadar – Arbanasi, povodom blagdana Gospe Loretske, u svibnju organizira dva događanja, izvijestio je Josip Matassi, predsjednik KUD-a.
Najprije je u srijedu, 7. svibnja, na rasporedu svečana skupština Udruge, u 19.00 sati, u prostorijama Gradske Knjižnice Zadar- Ogranak Arbanasi, a zatim, u nedjelju, 11. svibnja, u 18.30 sati, i susret klapa Grada Zadra i Zadarske županije, u dvorištu OŠ Krune Krstića.
Udruga je osnovana u cilju očuvanja, promicanja, razvitka, valorizacije i unapređenja kulturne baštine, kao i kulturno-umjetničkog stvaralaštva na svim područjima posebnog značenja etničke cjeline mjesta. Posebno na području narodnih običaja, glazbe, klapskog izričaja, plesa, narodne nošnje, očuvanja izvornog govorništva arbanaškog jezika. Također i lokalnog, nacionalnog, i međunarodnog promicanja arbanaške kulture, time i kulture zadarskog kraja.