Božinović: “Danas stižu četiri odluke, među njima otvaranje dječjih i sportskih igrališta”

Na konferenciji Nacionalnog stožera civilne zaštite Davor Božinović, ministar unutarnjih poslova, kazao je da su epidemiološki trendovi uspješni.
– Danas je prvi dan druge faze popuštanja zaštitnih mjera. Danas će biti objavljene još četiri odluke koje se stječu mjera prilikom vjenčanja, pogreba, dječjih i sportskih igrališta, te ograničavanja okupljanja. Proširuje se krug osoba koje mogu biti nazočne pogrebu, s najuže obitelji na obitelj. Ukida se zabrana dostave cvijeća i organizacije glazbenih usluga. Dopušta se pokop branitelja uz odavanje vojnih počasti, najavio je i spomenuo i promjene koje se odnose na vjenčanja i korištenja igrališta.
– Također, prilikom sklapanja braka i životnog partnerstva krug se širi na obitelj i svjedoke. Ostaje zabrana održavanja svadbenih svečanosti. Donijet ćemo odluku o načinu korištenja igrališta i bavljenja rekreativnog sporta na otvorenom. Sve će biti jasno iz uputa i posebnih preporuka HZJZ-a. Što se tiče strogog ograničavanja okupljanja na javnim mjestima, toj mjeri rok ističe danas i neće se produžiti, kazao je ministar.